czekolada tort ozdowscy kutno

Światowy Dzień Czekolady!

Kochani!

Witamy się dziś z Wami niezwykle słodko, ponieważ…

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Czekolady!

Czy można sobie wyobrazić smaczniejsze święto…? 😉

Początków kakaowej przekąski należy szukać w Ameryce Łacińskiej, gdzie już 4000 lat temu, piło się ku zdrowotności napoje z ziaren kakaowce. Stosowano je w trakcie ceremonii religijnych i jako lekarstwo. Pierwszy podróżnicy z Hiszpanii przywieźli do Europy te magiczne ziarna rozkoszy. Na początku czekolada był towarem ekstremalnie luksusowym i choć mogli sobie na nią pozwolić jedynie najbogatsi i duchowni, to coraz szybciej zyskiwała sławę we wszystkich państwach ówczesnej Europy.

Nasuwa się pytanie – czemu nasz organizm tak bardzo łaknie tego narkotyku? Z badań wynika, że w czekoladzie możemy znaleźć nawet kilkaset substancji mających dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, przede wszystkim sławetny magnez, który jest nam tak bardzo potrzebny do pracy zarówno fizycznej jak i umysłowej. Oczywiście kolejnym minerałem na liście składników czekolady jest żelazo tak bardzo potrzebne, zwłaszcza kobietom, które z uwagi na swoją kobiecą naturę są bardzo narażone na jego stratę. W czekoladzie mlecznej i białej znajdziemy również większą ilość wapnia.

A czekolady Wam u nas dostatek! Świętujmy dziś bez liczenia kalorii! 🙂

Na naszej stronie internetowej bez wychodzenia z domu zamówicie torty okolicznościowe – na chrzciny i urodziny, oczywiście czekoladowe i w kilkunastu innych smakach!

Zapraszamy na: https://ozdowscy.pl/torty/